Background Process to przestrzeń dzielenia się wiedzą i doświadczeniami związanymi z DJingiem. Celem projektu jest eksplorowanie i ukazywanie różnorodnych podejść do grania, które składają się na to, co możemy usłyszeć na lokalnej scenie klubowej.

 

Seria rozmów i podcastów muzycznych może zainteresować osoby, które chcą zdobywać i poszerzać wiedzę o graniu lub głębiej zapoznać się z twórczością lokalnych artystek i artystów.

 

Najważniejszą częścią projektu są rozmowy z DJkami i DJami, w których mogą podzielić się swoim doświadczeniem i perspektywą – od kwestii technicznych po osobiste obserwacje związane z graniem. Zazwyczaj tego typu wymiana następuje w koleżeńskich rozmowach w środowisku, jednak nie każdy ma taką możliwość – stąd potrzeba stworzenia przestrzeni dostępnej niezależnie od miejsca zamieszkania, dostępu do sceny klubowej czy sieci kontaktów.

 

Rozmowom towarzyszą podcasty muzyczne, dzięki którym możemy poznać obecny styl grania oraz selekcję prezentowane przez zaproszone osoby.

 

Projekt prowadzi krakowska DJka olga er, która zafascynowała się DJingiem pod koniec 2018 roku i od tamtej pory korzysta z każdej okazji, by dowiedzieć się więcej. W graniu techno poszukuje balansu pomiędzy hipnotyczną ciągłością a szorstkim brzmieniem i offgridowymi zaskoczeniami. Do tej pory miała okazję zagrać m.in. na imprezach organizowanych przez kolektywy Deep Impact, Wyroby Technopodobne, Techno Techyes, Decibel, Vultur, czy Wake & Rave. Stara się także łączyć granie ze wspieraniem spraw społecznych i ekologicznych.
Facebook | Soundcloud

 

Chcesz porozmawiać? Napisz na background.process.podcast@gmail.com. Do usłyszenia!